Sprawdź jak do nas dotrzeć

0

Kontakt

Naprawa PSG16

Napraw PSG5

Naprawa ISUZU

Naprawa ABS

Programowanie PSG16

Reset Immo PSG5

Kontakt

Usługi

Naprawa sterownika silnika

Elektronika to nasza specjalność

Elektronika to nasza specjalność

MENU

Youtube Naprawa VP44, Naprawa sterownika pompy wtryskowej, Naprawa PSG16
Narpawa elektroniki samochodowej Tarnobrzeg, naprawa Vp44, Naprawa PSG16, Naprawa sterownika VP44, VP30
Logo Bi-Elektro

Błąd P0400 uszkodzenie zaworu EGR w pojazdach z sterownikiem PSG16.

Awarie związane z zaworem EGR występującym w silnikach Opla 2.0 i 2.2 DTI często mogą przysporzyć właścicielowi auta wielu problemów i wizyt w warsztatach mechanicznych. Zacierający zawór EGR uwidacznia swe objawy głównie po nagrzaniu auta i z biegiem czasu występują one coraz częściej. Samochód, w którym układ EGR nie pracuje poprawnie przechodzi w tryb awaryjny powodując ograniczenie  obrotów do około 3 tys. obr/min. Jazda autem w trybie awaryjnym nie należy do przyjemnych lecz jest możliwa i w przypadku uszkodzenia zaworu EGR nie spowoduje uszkodzenia jednostki napędowej. Zgaszenie i ponowne zapalenie auta może przywrócić na chwilę poprawną pracę silnika. Zwykle w takich przypadkach diagnostyka komputerowa wskazuje na uszkodzenie zaworu EGR sygnalizując błąd P0400. 

Po wstępnej diagnozie należy dokonać analizy szczegółowej i zweryfikować czy błędy i objawy wskazują na uszkodzony zaworu EGR, czy może przyczyna awarii znajduje się w sterowniku pompy PSG16.

Diagnoza samego zaworu jest dość prosta i sprowadza się do jego demontażu i sprawdzeniu czy poruszający się "grzybek" nie wykazuje znaków przycierania oraz czy na jego powierzchni nie wystąpiło znaczne zanieczyszczenie nagarem. 

Po takiej weryfikacji czas na sterownik PSG16, należy pamiętać, że jest to sterownik całego auta i nie należy oddawać go do naprawy osobom, które nie mają pojęcia i doświadczenia w ich regeneracji. Niewłaściwa naprawa może skończyć się wymianą sterownika wraz z jego programowaniem i adaptacją. 

W przypadku uszkodzenia sterowania zaworem EGR istnieje możliwość naprawy sterownika lub programowego usunięcia zaworu EGR. Zabieg ten można przeprowadzić na aucie jak również na stanowisku diagnostycznym z zdemontowanym sterownikiem. 

Wyprogramowanie EGR jest najkorzystniejszą opcją i pomaga zapomnieć o problemie z zaworem EGR.

Usługa usunięcia EGR w naszym serwisie przeprowadzana jest tego samego dnia. Możemy zapewnić, że błąd związany z zaworem nigdy więcej nie pojawi się podczas odczytu błędów DTC oraz z tego tytułu nie zapali się lampka MIL i  samochód nie przejdzie w tryb awaryjny. 

Montaż sterownika VP44 po naprawie
01 listopada 2021