tel. +48 512-94-94-91   Pon-Sob 08:00 - 21:00

Elektronika to nasza specjalność

MENU

Youtube Naprawa VP44, Naprawa sterownika pompy wtryskowej, Naprawa PSG16
Narpawa elektroniki samochodowej Tarnobrzeg, naprawa Vp44, Naprawa PSG16, Naprawa sterownika VP44, VP30
Logo Bi-Elektro

Sterownik ABS, Naprawa sterownika ABS, Sterownik ABS BMW

Sterowniki ABS

Sterownik silnika ECU Opel Uszkodzony widoczne objawy braku reakcji na gaz błąd przepustnicy, błąd przepływomierza brak sterowania gazem, brak iskry, błąd wtryskiwacza, błąd cewki zapłonowej, brak komunikacji Delphi Delco Multec HSFI Simens Simtec 71.1

Sterowniki Silnika OPEL

Sterownik PSG5 pompy wtryskowej Vp44 VP30 wykazuje objawy P1630 błąd elektrozaworu brak reakcji na gaz, silnik nie chce zapalić, błąd P1631 uszkodzenie sterownika pompy

Pompy wtryskowe
VP44 VP30

Uszkodzony sterownik PSG5 pompy wtryskowej Bosch VP44 VP30 widoczne objawy P1631 uszkodzenia sterownika , P1630 Uszkodzenia elektrozaworu dawki paliwa, naprawa wymiana tranzystora Vp44

Sterowniki PSG5

pomp wtryskochych
VP44 VP30

Sterownik PSG16, Naprawa PSG16, Naprawa sterownika PSG16, Sterownik dwuwtyczkowy Opel Saab, CarPass Opel

Sterownik PSG16 pompy wtryskowej VP44

Sterownik ISUZU, Naprawa sterownika ISUZU, ISUZU VP44, Naprawa VP44Sterowniki ISUZU pompy wtryskowej VP44 VP30

Naprawa sterowników silnika i sterowników pomp wtryskowych VP44 VP30 

przeprowadzana jest w warunkach pozwalających na dogłębne sprawdzenie, postawienie diagnozy i naprawę.

Naprawiamy każdy sterownik moduł, który znajduje się w pojazdach samochodowych, mamy duże doświadczenie, wiedzę i bogate zaplecze diagnostyczne pozwalające na testowanie i sprawdzanie sterowników. Każdy sterownik po naprawie jest testowany zanim trafi do rąk właściciela.
 

Sterowniki pompy wtryskowej VP44 oraz sterownik pompy VP30 w przypadku uszkodzenia sterownia zaworem dawki paliwa, które często jest wynikiem diagnozy przez program diagnostyczny jako błąd nastawnika pompy zostaje wzmacniany oryginalnym tranzystorem, który jest stosowany w sterownikach PSG5 i PSG16 po 2004 roku. Tranzystor VP44 jakie oferowane są na popularnych serwisach aukcyjnych tj. IRLR2905Z, IRLR3705Z, IRFZ44N oraz setki podobnych nie mają nawet podobnych charakterystyk statycznych, w których pracuje tranzystor w sterownik pompy wtryskowej czy to PSG5 czy PSG16. 
 

Poprawiamy również sterowniki, które w skutek złej naprawy przestały działać po krótkim czasie np. na skutek zastosowania nie odpowiedniego tranzystora do sterownika VP44. Często pseudo elektronicy potrafią uszkodzić sterownik nieodwracalnie, a wtedy koszta naprawy sięgają trzy, a niekiedy czterokrotnej lub wyższej wartości naprawy.

 

Biorąc jako przykład sterownik pompy wtryskowej VP30, VP40 Ford, który znajduje się w pojazdach Focus 1.8 TD, TDDi, Mondeo 2.0 TDDI oraz Transit 1.8, 2.4 powiązany jest zabezpieczeniem immobilaizera i wymaga oprócz wymiana dodatkowo przeprowadzenia adaptacji by samochód mógł ponownie zapalić.

 

Również sterownik dwuwtyzczkowy PSG16 występujący w markach Opel i Saab ma w swojej konstrukcji oprócz sterownika pompy wtryskowej również sterownik silnika ECU, który zarządza współpracującymi modułami, czujnikami, zaworami oraz innymi elementami diagnostycznymi lub wykonującymi powierzone funkcje. Sterownik PSG16 jest powiązany kodem PIN inaczej zwanym CarPass z innymi modułami w samochodzie m.in. BCM, REC, CIM, UEC, licznikiem i wieloma innymi. W swojej pamięci ma zapisane wszystkie dane konfigurujące takie jak numer VIN czy przebieg.

 

Ostatnim sterownikiem, który jest stosowany do sterowania pracą pompy wtryskowej VP44 lub VP30 jest sterownik ISUZU. Jest on jednak najbardziej trwałym sterownikiem z pośród wcześniej wymienionych. Jednak naprawa jego wymaga posiadania profesjonalnych narzędzi. Uszkodzenie wielowarstwowej płytki podczas lutowania spowoduje całkowite uszkodzenie i będzie konieczny zakup nowego sterownika do pompy wtryskowej. 

 

Usterki sterowników silnika uwidaczniają się zwykle podczas ich nagrzania. Gdy silnik osiągnie temperaturę przy, której zostaje otwarty termostat często pojawiają się błąd przekaźnika pompy paliwa, błąd cewki zapłonowej, której konsekwencją jest wypadanie zapłonów lub samochód chodzi na tzw. trzy gary, również błąd wtryskiwacza może powodować identyczne objawy. Częstą usterką w pojazdach marki Opel Meriva jest błąd sterownia przepustnicy oraz błąd pedału gazu. Samo czyszczenie przepustnicy nie przyniesie żadnych efektów. Wiele innych błędów może być związanych z uszkodzeniem sterownika, dlatego ważnym jest postawienie dokładnej diagnozy. Niektórzy wymieniają wiele podzespołów  przy tym  wydając pieniądze na ich zakup i na sam koniec docierają do postawienia diagnozy, że posiadają uszkodzony sterownik silnika. Samochodu po naprawie sterownika nie ma potrzeby konfigurować, czy przeprowadzać adaptacji. Silnik po wykonaniu usługi naprawy ECU będzie pracował prawidłowo przez kolejne lata pod warunkiem, że naprawa sterownika silnika została wykonana przez profesjonalny serwis naprawy elektroniki samochodowej jakim jest firma Bi-Elektro.

 

Naprawa sterownika PSG5

Dane adresowe firmy:

Bi-Elektro

 

Wyszyńskiego 16/52

39-400 Tarnorzeg

 

Infolinia Pon - Sob 08:00 - 21:00

+48 512 94 94 91

 

Naprawa sterownika PSG16

Sterownik silnika ECU

Naprawa pompy VP44

Sterownik silnika Simtec

Naprawa pompy VP30

Naprawa sterowników 

Naprawa sterownika pompy VP44

Naprawa sterownika silnika DELCO

Sterownik silnika DELCO

Skup Sterowników

Gwarancja

Kontakt

Naprawa VP30

Naprawa PSG16

Naprawa sterownika

NaprawaVP44

SterownikOpel

Naprawa pompy wtryskowej VP30

Naprawa elektroniki samochodowej

Naprawa sterownika VP44

Naprawa komputera silnika 

Sterownik DELCO